Renault та Nissan уклали остаточні угоди

ПАРИЖ і ЙОКОГАМА (26 липня 2023 р.) - Renault Group та Nissan Motor Co., Ltd сьогодні оголосили про укладення остаточних угод, передбачених обов'язковою рамковою угодою, підписаною та оприлюдненою 6 лютого 2023 року. Транзакції, передбачені цими остаточними угодами, підлягають виконанню обмеженої кількості попередніх умов, включаючи отримання дозволів від регуляторних органів, а їхнє завершення очікується в четвертому кварталі 2023 року.

Жан-Домінік Сенар, голова Альянсу, заявив:
"Угоди, які були підписані сьогодні, дозволяють нам перейти до наступного етапу розвитку Альянсу. Вони зміцнюють наше давнє партнерство і сприятимуть створенню максимальної цінності для кожного члена Альянсу. Це також закладає основи для нового збалансованого, справедливого і ефективного врядування".
Макото Учіда, президент і головний виконавчий директор Nissan Motor Co. Ltd., зазначив:
"З підписанням остаточних угод ми вступили в наступну фазу співпраці з Renault та Mitsubishi Motors у взаємовигідних сферах інновацій. Це створить додаткову цінність завдяки ініціативам, узгодженим зі стратегією Nissan Ambition 2030 та стратегією електрифікації. Інвестиційна можливість в Ampere доповнює і посилює поточний електричний поштовх Nissan в Європі і забезпечить численні синергетичні ефекти, включаючи економічну ефективність, відповідність нормативним вимогам, а також більш широкий спектр продуктів та силових агрегатів для електромобілів".
Лука де Мео, генеральний директор Групи Renault, сказав:
"Ці угоди забезпечують нам міцну основу для відновлення бізнес-операцій по всьому світу на ключових ринках, що може принести сотні мільйонів доларів для Renault, Nissan, Mitsubishi та інших зацікавлених сторін. Вони надають нам стратегічну гнучкість, яка необхідна нам більше, ніж будь-коли в сьогоднішньому середовищі, що швидко змінюється. Ми всі маємо відповідне мислення і вітаємо Nissan як сильного партнера в нашому майбутньому електромобільному та програмному чистому гравці Ampere. Це підтверджує привабливість проекту, що дозволить Renault та її партнерам по Альянсу зайняти лідируючі позиції на європейському ринку електромобілів та програмного забезпечення".

Угоди направлені на розширення співпраці Альянсу в трьох сферах:

  • Операційні проекти зі створення високої доданої вартості в Індії, Латинській Америці та Європі;
  • Підвищена стратегічна гнучкість завдяки новим ініціативам, до яких можуть приєднатися партнери; і
  • Збалансованість перехресного володіння акціями Renault Group-Nissan та посилення управління Альянсом.

У першій сфері партнери розглядають нові ключові проекти в Латинській Америці, Індії та Європі, які мають на меті забезпечити взаємовигідні, масштабні та практичні переваги. Зокрема, Renault Group та Nissan вже оголосили про відновлення своїх зобов'язань щодо діяльності в Індії через нові інвестиції та транспортні засоби.

У другій сфері поглибленої співпраці партнери домовилися вивчити свої існуючі стратегії в галузі електрифікації та технологій з низьким рівнем викидів шляхом інвестування та співпраці у відповідних проектах компаній-членів, які можуть забезпечити додаткову цінність для кожного окремого бізнесу.

У рамках цієї співпраці компанія Nissan підтвердила свій намір стати стратегічним інвестором Ampere, нового підрозділу Групи Renault, що займається розробкою електромобілів та програмного забезпечення в Європі. Відповідно, Nissan зобов'язався інвестувати в Ampere до 600 мільйонів євро, що відповідає статусу стратегічного інвестора Ampere та забезпеченню місця в раді директорів. Ця інвестиційна можливість узгоджується зі стратегією електрифікації Nissan, створюючи численні потенційні переваги та синергію, які доповнюють власні цілі та ініціативи Nissan в Європі та на інших потенційних ринках.

Остаточні угоди також формалізують збалансування перехресного володіння акціями Renault Group-Nissan та посилення управління Альянсом. Група Renault та Nissan уклали нову угоду про створення Альянсу, яка замінить чинні угоди, що регулюють діяльність Альянсу (а саме: Генеральну угоду про створення Альянсу в новій редакції, Угоду про участь у капіталі Альянсу та Меморандум про взаєморозуміння від 12 березня 2019 року).

Як було оголошено 6 лютого 2023 року, Renault Group і Nissan збережуть перехресне володіння акціями у розмірі 15% із зобов'язаннями щодо блокування та зупинки виробництва. Renault передасть 28,4% акцій Nissan у французький траст, де за довірені акції будуть голосувати нейтрально, за деякими винятками. Група Renault продовжуватиме отримувати повну вигоду від економічних прав (дивіденди та дохід від продажу акцій) на передані акції до моменту їх продажу. Передача в траст не призведе до зменшення цінності у фінансовій звітності Групи Renault.

В результаті передачі 28,4% акцій Nissan до трасту, Nissan зможе реалізувати свої права голосу, пов'язані з його часткою в Renault Group. Права голосу Renault Group та Nissan будуть обмежені 15% від загальної кількості прав голосу, при цьому обидві компанії зможуть вільно реалізовувати свої права голосу в межах цього ліміту.

Група Renault доручить довірчому керуючому продати довірені акції Nissan, якщо це буде комерційно обґрунтовано для Групи Renault, але він не зобов'язаний продавати акції протягом певного, заздалегідь визначеного періоду часу. Група Renault матиме повну свободу дій щодо продажу акцій Nissan, що перебувають у довірчому управлінні, в рамках скоординованого та впорядкованого процесу з Nissan, в якому Nissan матиме право першої пропозиції, на свою користь або на користь визначеної третьої сторони